Novinky

Je kancelársky segment realitného biznisu pripravený na trend hybridnej práce? Téme sa venoval vo svojom septembrovom čísle ekonomický magazín INDEX. V ankete developerov a investorov nechýbal ani SPECTRUM Tower ako jeden z relevantných subjektov na trhu. Na otázky odpovedal podpredseda predstavenstva SPECTRUM Tower a.s. a majiteľ BEYOND marketingovej agentúry Martin Porada.

REDAKCIA INDEX: Ako hodnotíte situáciu na trhu prenájmu kancelárskych priestorov, v čom sa za posledný rok zmenila?

Martin Porada: Na trh prenájmu kancelárii sme vstúpili v máji tohto roka. Za prvých pár mesiacov, navyše v letnom období, situáciu hodnotíme pozitívne. Potvrdilo sa nám, že dôležité je vedieť s potenciálnymi nájomcami priamo, jasne a zrozumiteľne komunikovať konkurenčné výhody našej budovy, ale v prvom rade pochopiť potreby budúcich nájomcov.

 

REDAKCIA INDEX: Ako firmy zmenili požiadavky pri prenájme priestorov?

Martin Porada: Požiadavky nájomcov vyplývajú z ich potrieb, či sa chcú presťahovať do kvalitných, plne vybavených kancelárií s bezproblémovým parkovaním, v AAA lokalite so špičkovým cestným a električkovým spojením, alebo sa stať atraktívnejším zamestnávateľom na trhu práce vďaka benefitom ako plaváreň či fitness centrum v susednej budove.

 

REDAKCIA INDEX: Aká je budúcnosť kancelárskych priestorov? Aké zmeny môžeme očakávať v nasledujúcom období?

Martin Porada: Nízka energetická náročnosť je samozrejmosťou. Dôležitým faktorom bude tiež schopnosť poskytovať služby budovy efektívne, a nie ako „nice to have“, čo sa na konci dňa premietne do nákladov nájomcu. Budeme sa tiež flexibilne prispôsobovať potrebám nájomcov, rozbiehame aj projekt, v rámci ktorého k nájmu dostanú služby, ktoré im pomôžu v podnikaní.

Novinky Späť
ďalšie články, ktoré by sa vám mohli páčiť